V letu 2021 se je prodaja orožja po svetu zopet povečala, in to že sedmo leto zapored. Stockholmski mednarodni inštitut za mirovne raziskave (SIPRI) navaja, da je 100 največjih svetovnih orožarskih podjetij v letu 2021 za 1,9 odstotka povečalo prodajo orožja in vojaških storitev, skupno je bilo te prodaje za 592 milijard dolarjev.
Na vrhu seznama največjih proizvajalcev orodij za uničevanje in pobijanje živih bitij so ameriška podjetja. Prodaja 40 podjetij v ZDA, 5 največjih proizvajalcev orožja so podjetja Lockheed Martin, Raytheon Technologies, Boeing, Northrop Grumman in General Dynamics, je leta 2021 znašala 299 milijard dolarjev. Ameriškim podjetjem sledijo kitajski proizvajalci, 8 kitajskih podjetij, 4 med njimi je med 10 največjimi na svetu, je lani prodalo za skupaj 109 milijard dolarjev orožja. Leta 2021 je kitajsko podjetje CSSC, po združitvi dveh podjetij, postalo največji vojaški ladjedelec na svetu in v tem letu prodalo za 11,1 milijarde orožja. Povečala se je tudi prodaja južnokorejskih proizvajalcev, 4 podjetja so skupaj prodala za 7,2 milijarde dolarjev orožja. Šest ruskih podjetij, ki so na seznamu, je prodalo za 17,8 milijarde orožja. Med 100 največjimi proizvajalci orožja na svetu jih je 27 s sedežem v Evropi, ki so skupaj v letu 2021 prodali za 123 milijard dolarjev orožarskih proizvodov in storitev. Pet največjih 100 podjetij s sedežem na Bližnjem vzhodu je leta 2021 ustvarilo 15,0 milijarde dolarjev prodaje orožja. Skupna prodaja orožja štirih podjetij iz skupine Top 100 s sedežem na Japonskem je znašala 9,0 milijarde dolarjev. Na seznamu se je znašlo tudi tajvansko podjetje NCSIST (60. mesto), ki je specializirano za rakete in vojaško elektroniko, v letu 2021 je zabeležilo prodajo orožja v višini 2,0 milijarde dolarjev.[1]
Največja proizvodnja orožja, torej sredstev za uničevanje in ubijanj živih bitij, obstaja na t. i. krščanskem zahodu. Združene države in Evropa letno prodata za več 100 milijard dolarjev sredstev, ki tudi v miru, ne samo v vojni, uničujejo družbo. Kajti namesto da bi te milijarde šle za blaginjo ljudi, gredo ravno v nasprotno smer, torej za njeno uničevanje. Gre za namerno siromašenje družbe, kar ima za posledico, in to gospodarji smrti in uničevanja dobro vedo, vedno večjo revščino. In posledica te je ponavadi nasilje, to pa je ravno tisto, kar si želijo trgovci s smrtjo, ki jim asistirajo države, ki sicer navajajo, da delujejo v korist ljudi. To pa je seveda velika laž. Več nasilja, več orožja, več orožja, več vojn …
Kot že navedeno, se največ orožja proizvede na t. i. krščanskem zahodu. Ali je ta zahod res krščanski? Seveda ne, saj orožje in vojne nimajo nič skupnega z naukom Jezusa, Kristusa. Jezus je bil pacifist, torej proti vsakemu nasilju in vojni. Zahod je lahko katoliški, protestantski, judovski … ni in ne more pa biti krščanski. Krščanski bi lahko bil samo, če bi ljudje živeli po Jezusovih naukih in 10 Božjih zapovedih. Seveda pa tega ni. Nažalost, kajti če bi ljudje živeli po Božjih zakonih, sedaj ne bi imeli vojne v Ukrajini, niti drugih vojn ali nasilja. Na svetu bi bil praktično raj in ne propad, ki smo mu sedaj priča. Zaradi neizpolnjevanja Božjih zapovedih se človek vedno hitreje pomika v smeri življenja v jamah, kjer je nekoč že živel.
_________________
[1] https://www.sipri.org/media/press-release/2022/arms-sales-sipri-top-100-arms-companies-grow-despite-supply-chain-challenges?utm_source=phpList&utm_medium=email&utm_campaign=For+Immediate+Release%3A+Arms+sales+of+SIPRI+Top+100+arms+companies+grow+despite+supply+chain+challenges%E2%80%94New+SIPRI+data&utm_content=HTML (6.12.2022).